Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Геоінформаційний портал Флора Фауна Гриби Лишайники Водні об'єкти Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури Метеорологічні дані ми у facebook t.me/zapovidnyk instagram


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation and Ecological Biosphere Reserve
ДОСЛІДЖЕННЯ ТРИВАЛІСТЮ 5 РОКІВ

Вже п’ятий рік поспіль науковці Заповідника та Інституту ядерних досліджень НАНУ вивчають угруповання мишоподібних гризунів з осушених ділянок водойми-охолоджувача ЧАЕС.
Дослідження розпочались в рамках українсько-японського проекту SATREPS і ставили на меті оцінити вплив іонізуючого випромінювання на організм тварин.
Паралельно збиралась екологічна інформація щодо характеру колонізації тваринами території колишньої водойми-охолоджувача.
Війна внесла свої корективи в інтерпретації результатів дослідження. Наразі ми розглядаємо колишню акваторію водойми-охолоджувача як модель процесів, що відбуватимуться на осушених ділянках Каховського водосховища.
P.S. Під час виконання робіт жодна тварина не постраждала. Їх всіх повернули у природне середовище.


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua