Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Геоінформаційний портал Флора Фауна Гриби Лишайники Водні об'єкти Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури Метеорологічні дані ми у facebook t.me/zapovidnyk instagram


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation and Ecological Biosphere Reserve

Сказ – небезпечне гостре інфекційне захворювання, яке спричиняє вірус. Джерелом та резервуаром вірусної інфекції є дикі та свійські хижі тварини. Природні осередки сказу формують дикі хижі ссавці – вовки, лиси, борсуки та інші.
Для зменшення ризику розповсюдження цієї хвороби проводиться вакцинація диких тварин шляхом розкидання в угіддях приманок із вакциною. Тварина скуштує приманку й отримає імунітет. Таким чином, їй не загрожуватиме передача вірусу у випадку контакту зі скаженим звіром.
Приманка з вакциною має вигляд невеличкого брикету бурого кольору 2,5 на 2 см. Якщо ви знайшли такий в лісі – не забирайте його і навіть не торкайтеся! Ваші дії можуть зменшити ефективність імунізації та призвести до трагічних наслідків.
Поважайте працю співробітників Держспоживслужби, природно-заповідного фонду та лісівників.


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua