Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Геоінформаційний портал Флора Фауна Гриби Лишайники Водні об'єкти Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури Метеорологічні дані ми у facebook t.me/zapovidnyk instagram


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation and Ecological Biosphere Reserve

ДРОНИ Й РОБОТИ ДЛЯ ЗАПОВІДНИКА
Величезне, багато в чому унікальне, природне господарство Чорнобильського заповідника вимагає комплексного підходу у вирішенні питань охорони, організації протипожежних заходів, моніторингу екосистем, проведення наукових досліджень тощо.
Керівництво нашої природоохоронної структури перебуває в постійному пошуку і апробуванні найбільш оптимальних, ефективних методів та інструментів спостереження за лісовими угіддями, водними ресурсами, обліку поголів'я тварин та їх міграції.
Нові можливості надають нові технології.
Днями ми уклали чергову угоду про співпрацю з українською інноваційною науково-виробничою компанією
A.Drones
, що розробляє безпілотні літальні апарати (дрони), безпілотні наземні системи (роботи), і роботи, що працюють у воді та під водою.
Ми розраховуємо, що літаючі дрони й наземні роботи допоможуть вченим і співробітникам відділу охорони Чорнобильського заповідника краще виконувати свої обов'язки по вивченню флори і фауни, моніторингу екосистем, боротьби з пожежами і браконьєрами.
Юрій Касьянов (
facebook.com/brtcomua
), керівник компанії A.Drones, бачить можливим і ефективним застосування роботизованої техніки на території заповідника, особливо в місцях з підвищеним радіаційним фоном, де небезпечно перебувати людині. Така робота сьогодні може виконуватися дистанційно й бути в значній мірі автоматизованою.
Наразі досягнута домовленість про проведення на території Чорнобильського заповідника тестових випробувань роботизованих систем.Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua