Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Геоінформаційний портал Флора Фауна Гриби Лишайники Водні об'єкти Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури Метеорологічні дані ми у facebook t.me/zapovidnyk instagram


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation and Ecological Biosphere Reserve
У ЧОРНОГО ЛЕЛЕКИ Є ВОРОГ
Лелека чорний – типовий гніздовий птах Українського Полісся. У Чорнобильському заповіднику їх гніздова чисельність налічує десь до 25 пар.
Перші дорослі птахи з’являються на гніздових ділянках наприкінці березня - початку квітня. Невдовзі лелеки починають ремонтувати старі гнізда й здійснювати токові польоти.
Гніздуються ці пернаті в лісах різних типів при наявності старих дерев, інколи на висоті 4 метри. Пташенят вигодовують рибою, жабами і пуголовками.
Останні 5 років через посуху, що призвела до обмеження харчових ресурсів, більшість лелечих пар не вирощують пташенят, а лише ремонтують чи будують гнізда, тримаючись гніздових ділянок.
У вирій лелеки чорні відлітають наприкінці серпня - початку вересня. На відміну від весняної міграції, коли птахи летять поодиноко чи парами, восени спостерігаються зграї до 10 і більше особин.
На території Заповідника головний ворог чорного лелеки – орлан-білохвіст. Орлани полюють на дорослих лелек, а інколи забирають з гнізд вже великих пташенят.
Наприклад, в 2012 році в гнізді і під гніздом пари орланів виявлено рештки восьми чорних лелек.Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua