Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Пропозиції Контакти Новини ми у facebook

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник

Чорнобильська зона очима інсайдерів .
26.09.2019

Сьогодні в інформаційному центрі на КПП «Дитятки» презентували перший авторський путівник "Чорнобильська зона відчуження".

Автори видання – досвідчені фахівці, які в силу життєвих чи професійних обставин за багато років настільки добре вивчили відомі і маловідомі об'єкти зони відчуження, що вирішили поділитись набутою інформацією з потенційними туристами, кількість яких дедалі збільшується.

Голова Державного агентства з управління зоною відчуження Віталій Петрук, презентуючи довідник та його авторів, підкреслив важливість і необхідність цього видання, а також наголосив, що державне Агентство завжди підтримуватиме ініціативи, які допоможуть відвідувачам краще орієнтуватися в зоні відчуження.

"Такі книги потрібні, адже тисячі, а можливо, і мільйони людей хотіли б дізнатися про те, як із місця катастрофи зона відчуження перетворюється на територію змін, інновацій, розвитку, відродження флори та фауни, унікальних технологічних рішень", - зазначив Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

У виданні зібрана інформація як про загальновідомі туристичні об’єкти, так і маловідомі локації, що можуть зацікавити відвідувачів. Ну і звичайно, частина путівника присвячена флорі і фауні зони відчуження, яка, за відсутності людського втручання, сьогодні динамічно відновлюється.

Начальник наукового відділу Чорнобильського заповідника Денис Вишневський, який є одним з авторів путівника, вважає, що сьогодні зона відчуження викликає не тільки професійну зацікавленість, а й стала своєрідним джерелом натхнення для митців та представників творчих професій. Тому показати унікальність і специфічність цієї території з іншої, внутрішньої позиції, очима науковців, дослідників і експертів – основне завдання путівника.


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua