Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Пропозиції Контакти Новини ми у facebook

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник

Магнолії в зоні відчуження?
18.10.2019

Саме так! І не тільки магнолії.

В рамках наукового експерименту в лівобережній частині зони відчуження науковими співробітниками Чорнобильського заповідника спільно з фахівцями Ботанічний сад ім. О. Фоміна / O. Fomin Botanical Garden за участі працівників ДСП «Північна Пуща» було створено інтродукційну ділянку рідкісних та реліктових рослин Світової флори.

Серед фаворитів, які потрапили на цю територію - магнолія, сосна кримська, рододендрон, гінкго дволопатеве та інші цікаві види. Наприклад, метасеквоя гліптостробоїдна, яку також висадили на експериментальній дільниці, довгий час вважалась зниклою і була знайдена спочатку у вигляді скам’янілих останків на острові Хоккайдо. Тільки у 1941 році були знайдені живі дерева у гірських масивах Китаю. Сьогодні ця рослина відома здебільше, як садово-паркова культура.

Останнім часом науковці відмічають тенденцію зникнення рідкісних рослин в природних ареалах. Саме тому українські вчені зважилися на унікальний експеримент на території найбільшого в Україні природного резервату. Крім того, враховуючи специфічні особливості Чорнобильського заповідника, це буде ексклюзивний науково-дослідний проєкт, що не має аналогів в Україні.

Головна мета цього незвичайного експерименту – розширення інтродукційних територій і вивчення стійкості рослин до умов радіаційного забруднення.

Після закладки ділянки і адаптації рослин до нових умов планується провести ряд досліджень на вивчення їх анатомічних, біохімічних та інших властивостей.

В ближній перспективі - збільшення кількісного і видового складу ділянки та, у разі позитивних результатів, створення оглядової ділянки рідкісних рослин-інтродуцентів для відвідувачів Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua