Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Пропозиції Контакти Новини ми у facebook

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник

WWF Україна 2020 - «Врятуємо рись!»
16.01.2020

Практично з початку свого заснування Чорнобильський заповідник активно співпрацює з українським представництвом Всесвітнього фонду дикої природи (WWF). Ця міжнародна неурядова організація щороку реалізує в Україні низку цікавих природоохоронних, науково-дослідних та освітніх проєктів.

Цьогоріч Фонд ініціював програму «Врятуємо рись!», мета якої провести ґрунтовний моніторинг і захистити цей вид великого хижака від зникнення. Перший крок до вивчення популяції рисей та ідентифікації окремих особин - а це придбання фотопасток - зроблено. Частину з них планується встановити на території Чорнобильського заповідника, де рись звичайна (євразійська) почувається останні десятиліття цілком комфортно. Крім того, вона входить до європейської п’ятірки великих ссавців, які є об’єктами першочергової уваги Заповідника як резервата європейської лісової фауни.

Отож, 13 січня представники WWF Україна привезли в офіс Чорнобильського заповідника десять фотопасток з повним комплектом обладнання, які наразі встановлюються у визначених науковцями місцях зони відчуження. Звісно, камера «ловитиме» не тільки рисей. Проте саме цей представник родини котових буде в найближчі місяці в центрі нашої спільної з Всесвітнім фондом дикої природи уваги.

Фото: Поліський державний радіаційно-екологічний заповідник (Білорусь)


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua