Головна Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Контакти Новини Благодійність


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник

УВАГА! ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНИЙ ПЕРІОД РОЗПОЧАВСЯ
27.02.2020

Лютий. Але в деяких місцях вже горять поля, луки, заплави. Відносно суха й тепла погода вкупі з людською байдужістю, безвідповідальністю, а то й злочинною недбалістю призводить до масштабних пожеж.
Тому цьогоріч пожежонебезпечний період розпочався раніше, аніж в минулі роки.

Полум’я за лічені хвилини може знищити чи пошкодити лісові насадження, перекинутись на житлові будинки. Та чи не найстрашніше, що через пожежі гинуть дикі тварини, птахи, комахи. Звісно, можуть постраждати і люди.

Територія Чорнобильського заповідника – це, здебільшого, ліси та перелоги з сухими травами. Розведення багать, випалювання трав’янистої рослинності поблизу них – особливо небезпечне, адже через сильні вітри вогонь швидко поширюється на лісові масиви.

Тож будьте обережні, пильні й відповідальні. Не розводьте багать у невстановлених місцях і не випалюйте суху траву. Пам’ятайте: за порушення Правил пожежної безпеки в лісах України передбачена не тільки адміністративна, а, в деяких випадках, і кримінальна відповідальність.

У разі виявлення пожежі негайно телефонуйте 101


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua