Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Флора Фауна Гриби Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури ми у facebook t.me/zapovidnyk instagram


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation Ecological Biosphere Reserve
МЕТЕОСТАНЦІЯ RW-4. ПЕРША – БІЛЯ КПП «ДИТЯТКИ»

У липні цього року компанія Метеотрек разом зі співробітниками наукового відділу Чорнобильського заповідника встановила автономну метеостанцію RW-4 біля КПП «Дитятки». Це перший, але важливий крок у побудові системи метеоспостережень на заповідній території і одне з основних завдань розвитку Заповідника. В методичному керівництві по веденню Літопису природи прямо вказується, що «нормальне функціонування заповідника, як науково-дослідної установи, неможливе без метеорологічної станції».

Метеостанція реєструє такі показники: швидкість вітру, його напрямок , відносну вологість повітря, температуру, кількість опадів. Вимірювання проводиться кожні 15 хвилин. Інформація онлайн передається на сервер компанії та на сайт Заповідника (https://zapovidnyk.org.ua/index.php?fn=meteo-44). Автономність забезпечується використанням сонячної батареї.

При організації метеоспостережень ми виходимо із ландшафтної диференціації території, оскільки особливості ландшафту обумовлюють мікрокліматичні особливості окремих районів Заповідника. Його площа розміром 2270 км2 поділена на 17 районів. У перспективі в кожному з цих районів планується розмістити автономну метеостанцію. Саме для пошуку місць їх встановлення науковці разом з представниками компанії Метеотрек оглянули територію Заповідника 31 липня.

Отримані за допомогою нових метеостанцій показники нададуть більш повне уявлення про погодно-кліматичні фактори та їх вплив на природні комплекси. Також ці дані будуть використовуватись у практиці повсякденного управління зони відчуження: розрахунок індексу пожежної небезпеки лісів, прогноз надзвичайних ситуацій, інформація про актуальну метеообстановку.


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua