Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Геоінформаційний портал Флора Фауна Гриби Лишайники Водні об'єкти Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури Метеорологічні дані ми у facebook t.me/zapovidnyk instagram


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation and Ecological Biosphere Reserve
<<<

Пільги для малозабезпечених та багатодітних сімей

Основними нормативно-правовими актами, спрямованими на соціальний захист малозабезпечених та багатодітних сімей є закони України «Про охорону дитинства», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей», «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», постанова Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 р. № 250 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям» та інші.

МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНА СІМ’Я

— це сім’я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний доход, нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї (на сьогоднішній день – це 2700 грн).
Право сім’ї на цю допомогу залежить не лише від доходів, але і від її майнового стану, зайнятості працездатних членів сім’ї та інших факторів.
Допомога малозабезпеченим сім’ям призначається і виплачується у грошовій формі тим малозабезпеченим сім’ям, які постійно проживають на території України, мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї.

БАГАТОДІТНА СІМ’Я

— сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.

Не варто забувати про те, що до складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, – до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

ЗАКОНОМ УКРАЇНИ «ПРО ОХОРОНУ ДИТИНСТВА» ВСТАНОВЛЕНІ ТАКІ ПІЛЬГИ ДЛЯ БАГАТОДІТНИХ СІМЕЙ:


ЦИМ ЗАКОНОМ ТАКОЖ ПЕРЕДБАЧЕНО ПІЛЬГИ ДІТЯМ З БАГАТОДІТНИХ СІМЕЙ, А САМЕ:

Діти з багатодітних сімей, у складі яких є п’ятеро і більше дітей, а також особи віком від 18 до 23 років із таких сімей звільняються від плати за навчання у вищих навчальних закладах державної та комунальної форми власності усіх рівнів акредитації за умови, що певний освітньо-кваліфікаційний рівень вони здобувають вперше.

З 1 квітня 2019 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 13 березня 2019 р. №250 «Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім’ям», відповідно до якої Уряд виплачуватиме батькам на кожну третю і наступну дитину щомісяця 1 700 грн. Такі виплати здійснюватимуться до тих пір, поки дитині не виповниться 6 років.

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua