Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Флора Фауна Гриби Лишайники Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури ми у facebook t.me/zapovidnyk instagram


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation Ecological Biosphere Reserve
Новини Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21]
«Оцінка шкоди довкіллю. Післявоєнне відновлення 2023-09-25 10:29:47
27 вересня Чорнобильський заповідник у партнерстві з ГО «Екологічний простір – 2020» планує проведення відкритого семінару «Оцінка шкоди довкіллю. Післявоєнне відновлення». Це третій публічний захід у рамках реалізації проекту ГЕФ-ЮНЕП «Збереження, посилення та управління запасами вуглецю та біорізноманіттям у Чорнобильській зоні відчуження». Розрахований на фахівців та експертів у галузі охорони довкілля, представників центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, наукової спільноти, національних, міжнародних наукових та природоохоронних установ, екологічної громадськості. Дата проведення семінару 27 вересня з 11.00 до 15.00 год.
ДОСЛІДЖЕННЯ КИСНЕВОГО РЕЖИМУ ВОДОЙМ 2023-09-21 11:30:43
Науковці Заповідника, серед інших завдань, досліджують абіотичні компоненти середовища (клімат, гідрологічний режим водних об’єктів), які впливають на життєдіяльність живих організмів. Відносно новими для наукового відділу методами є вимірювання деяких основних гідрохімічних показників з використанням спеціального багатофункіонального приладу – мультиметра Horiba, отриманого як допомога в рамках японсько-українського проєкту SATREPS. Днями були обстежені річки Прип’ять та Уж на кількох ділянках у межах Заповідника, деякі меліоративні канали й озера.
ОСВІТА ЗАДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ: ЗАХІД ВІДБУВСЯ 2023-09-15 09:47:54
В приміщенні Київський Міський Будинок Природи відбувся семінар «Освіта задля сталого розвитку України в умовах воєнного часу». Це другий публічний захід в рамках проєкту GEF/UNEP «Збереження, посилення та управління запасами вуглецю та біорізноманіттям у Чорнобильській зоні відчуження." Понад сімдесят учасників, які взяли участь у заході офлайн- та онлайн, обговорили надважливу й актуальну тему розвитку освіти України в умовах воєнного стану та інших, численних, сучасних викликів. Особливу увагу звернули на еколого-просвітницький напрям, адже нинішня освіта неможлива без акцентування уваги на відповідальності людини перед природою й прийдешніми поколіннями.
СЕМІНАР «ДОВКІЛЛЯ І ВІЙНА» ВІДБУВСЯ 2023-09-15 09:42:42
В Орхуському інформаційно-просвітницькому центрі при Міндовкілля відбувся відкритий семінар «Довкілля і війна» в рамках реалізації проекту ГЕФ-ЮНЕП «Збереження, посилення та управління запасами вуглецю та біорізноманіття у Чорнобильській зоні відчуження». Понад 70 учасників (як онлайн, так і офлайн) взяли участь у заході, організованому при підтримці Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державне агентство України з управління зоною відчуження, Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник, та участі представників установ природно заповідного фонду України, громадських організацій і екоактивістів.
ФОТОВИСТАВКА: запрошуємо! 2023-09-11 15:16:48
У Київський Міський Будинок Природи протягом 11-15 вересня триватиме фотовиставка «Довкілля і війна». Світлини співробітників Чорнобильського заповідника Дениса Вишневського і Сергія Домашевського – мовчазний, проте багатозначний погляд на гостру й болючу проблему сьогодення – руйнівний вплив війни на довкілля. Їх неординарний мистецький погляд через фотооб’єктив камери на втрати, але й міць природи зони відчуження в результаті бойових дій та окупації в лютому 2022-му, нікого не залишить байдужим. Зрештою, пройшовши навіть через таке випробовування, живий світ заповідної території довів: він є і буде, незважаючи на людську агресію і нерозсудливість.
ГРИБИ: ЧИ ВАРТО РИЗИКУВАТИ? 2023-08-21 15:57:15
Всі знають, що гриби в зоні відчуження заборонено і збирати, і вивозити за межі радіоактивно забрудненої території. Як, до речі, й іншу продукцію рослинництва. Здається елементарним: споживаючи зібрані в сумнівних місцях дари природи, збирачі підривають не тільки власне здоров’я, але й здоров’я тих, кого пригощають чи кому продають цей радіоактивно забруднений лісовий продукт. І це стосується не лише заповідної території. Поза зоною відчуження далеко не скрізь можна збирати гриби чи ягоди, адже вони теж можуть бути радіоактивно забрудненими. Крім того, наші ліси від початку війни несуть ще одну загрозу: міни, нерозірвані боєприпаси, небезпечні осколки.
ЧАЙКА ЧУБАТА 2023-08-21 15:54:46
Чайка (Vanellus vanellus) – малочисельний гніздовий птах Заповідника. Навесні перші чайки з’являються всередині або наприкінці березня. Мігрують групами до кількох десятків особин. На заповідній території відомі місця гніздування в долині р. Уж при наявності високого паводку. Також – на водоймі-охолоджувачі, якщо вода – низька. Гнізда будують на землі серед розрідженої рослинності чи на купинах. Гніздяться у квітні-липні окремими парами або колоніями. В кладці – 4 яйця, про які турбуються обидвоє батьків. Активно виганяють з території наземних і пернатих хижаків. Відлітають у вересні-жовтні. Але активної міграції чайок чубатих через Заповідник не спостерігається.
ДОСЛІДЖЕННЯ ВОДОРОСТЕЙ 2023-08-21 15:52:35
На цьому тижні територію Заповідника обстежено з метою опису складу місцевих водоростей. Обстеження проводив альголог з великим досвідом у цієї сфері – доктор біологічних наук Ігор Юрійович Костіков. За тривалий час це перше дослідження цієї групи рослин в межах зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення (ЗВіЗБ(О)В).
ЕКСПЕДИЦІЯ ДО ЗАПОВІДНИКА 2023-07-03 10:04:19
На днях фахівці Інституту гідробіології НАНУ здійснили чергову експедицію до Чорнобильського заповідника. Разом з науковцями ЧРЕБЗ вони обстежували стан заплавних водойм річки Прип'ять. Ці водойми використовуються як контрольні полігони в дослідженні найбільш забруднених радіоактивними випадіннями акваторій зони відчуження. Під час цих робіт були відібрані проби донних відкладень, води та гідробіонтів.
ГОЛОСИ 🇺🇦 УКРАЇНИ 2023-05-24 16:12:23
У Відні, Австрія, Всесвітній інститут ядерної безпеки (WINS) запустив проект книги "Голоси України", том 1. Серед "голосів" 1 належать Денису Вишневському, завідувачу наукового відділу Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного Заповідника.
Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua