КОРОГОДСЬКЕ ПРИРОДООХОРОННЕ НАУКОВО-ДОСЛІДНЕ ВІДДІЛЕННЯ
Розташування: Корогодське природоохоронне науково-дослідне відділення знаходиться в південно-західній частині зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення, яка зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи. На південному сході межує з Опачицьким ПНДВ, а на південному заході з Розсохівським ПНДВ (межа проходить по річці Уж). На північному сході ПНДВ межує з Луб’янським природоохоронним науково-дослідним відділенням. На території відділення знаходяться залишки інфраструктури восьми евакуйованих селищ, а саме: с. Замошня, с. Глінка, с. Корогод, с. Черевач, с. Запілля, с. Залісся, с. Новосілки, с. Роз’їждже.
Площа: загальна площа Корогодського ПНДВ складає - 17022.8 га, з яких загальна площа функціонального зонування -16922,4 га, з них: 3829,6 га (22,6 %) відносяться до заповідної зони; 9163,3 (54,2%) га - буферної зони та 3929,5 (23,2%) -зони антропогенних ландшафтів.
Клімат: За даними багаторічних спостережень на метеостанції Чорнобиль, середня річна температура повітря становить 7,2˚С. Найхолодніший місяць року — січень. Його середня багаторічна температура дорівнює -6,1˚С, найтепліший - липень з середньою температурою повітря 18,9 ˚С. Засвідчені сплески температур повітря становили: абсолютний мінімум -35 ˚С, абсолютний максимум 39 ˚С. Тривалість вегетаційного періоду 198-204 дні. Сума активних температур досягає 2700°. За рік на території Корогодського ПНДВ випадає 500-600 мм опадів, головним чином влітку. Переважають західні вітри, відносно нечасто трапляється вітер північно-східного напрямку.
Гідрологія: Найбільшим водним об'єктом Корогодського ПНДВ є р. Уж. Ширина русла на річковій ділянці переважно становить від 5 до 40 м. Живлення річки — переважно снігове; замерзає в грудні, скресає в кінці березня. Крім того на території відділення розташовані дві пожежні водойми: кв.186 та кв.303.
Флора: серед дерев переважають хвойні породи, особливо сосна звичайна, а також береза повисла, верба ламка, дуб звичайний та інші. Лісові масиви ПНДВ в свою чергу діляться на 170 лісових кварталів. Трав'янисті рослини розквітають у великому різноманітті, представлені такими видами, як анемона жовтецева, верес звичайний, конвалія травнева, підбіл звичайний та інші. Види занесені до Червоної книги України - сон луговий і сон розкритий.
Фауна: на території зустрічається різноманіття тваринного світу, включаючи ссавців, птахів, плазунів, земноводних, риб, комах та інших безхребетних. Серед ссавців виділяються борсук, ведмідь, заєць русак, собака єнотоподібна, кабан дикий, лось, олень європейський, сарна європейська та кажан та інші.
Історико-культурна спадщина:
• Братська могила радянських воїнів, полеглих у 1943 р.: обеліск з меморіальною плитою (с. Корогод).
• Братська могила 142 радянських воїнів та двох Героїв Радянського Союзу, полеглих у 1943 р.: скульптурний монумент воїна, схиленого на одне коліно (с.Залісся).
• Пам’ятний знак на честь воїнів-земляків, полеглих під час Другої світової війни: 16 меморіальних плит. (с.Залісся).
• Об’єкти традиційного дерев’яного будівництва кін. ХVІІІ – поч. ХХ ст.
• Залишки старообрядницької церкви Казанської ікони Божої Матері (мурована), 1880-і рр. (Північно-західна околиця села Замошня).
• Давнє старообрядницьке кладовище. (Північно-західна околиця села Замошня).
Основні завдання:
• здійснення фенологічних спостережень за природними процесами у зоні розміщення відділення та моніторинг абіотичних явищ;
• вивчення клімату території та гідрологічного режиму акваторій в межах відділення;
• забезпечення державного контролю за дотриманням режиму охорони території та захист природних екосистем Заповідника на закріплених територіях;
• здійснення природоохоронних заходів на території обслуговування, зокрема профілактичних протипожежних заходів, підтримання у належному стані межових та охоронних знаків, інформаційних аншлагів, квартальних та ділянкових стовпів, а також протипожежних споруд, проведення профілактично-роз’яснювальної роботи щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства.