ДОСЛІДЖЕННЯ АМФІБІЙ ТА РЕПТИЛІЙ
Останні п’ять років фахівці-герпетологи б’ють на сполох: чисельність амфібій у Європі різко зменшується. Одна з причин – зараження земноводних хітридіомікозом (Chytridiomicota) – грибковим захворюванням, яке призводить до їх масової загибелі. Так, в Австралії зараження водойм цим грибком призвело до вимирання чотирьох видів жаб. Випадки хітридіомікозу виявлені вже в Польщі та країнах Прибалтики. Зараз дослідження земноводних проводяться по всій Україні.
Днями фахівець відділу Моніторингу та охорони тваринного світу Інституту зоології ім. Шмальгаузена НАН України, експерт-герпетолог ГО "UNCG" Олексій Марущак спільно з фахівцями наукового відділу ЧРЕБЗ досліджували водойми Заповідника. Було здійснено відбір жаб для подальших лабораторних досліджень: генетичної структури популяції (виявлення місць проживання жаби озерної, ставкової та їх гібридів); можливого зараження земноводних хітридіомікозом; цитогенетичних порушень в організмі земноводних під впливом радіаційного забруднення.
Під час польових досліджень науковці зафіксували присутність мідянки – рептилію, занесену до Червоної Книги України. Досліджуючи змію, Олексій продемонстрував, що вона є безпечною для людини.