Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Геоінформаційний портал Флора Фауна Гриби Лишайники Водні об'єкти Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури Метеорологічні дані ми у facebook t.me/zapovidnyk instagram






Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation and Ecological Biosphere Reserve
інтерактивна година «Квітуча весна»

Ранньою весною квітне багато рослин, які зимують під землею, тобто зимують їхні кореневища, цибулини, бульби, що є «коморою» з запасом поживних речовин. Деякі з таких рослин зацвітають уже на 2—3-й день після того, як розтане сніг. Такі рослини називаються ранньоквітучими.

Першою ранньоквітучою рослиною є мати-й-мачуха або підбіл звичайний. Потім цвітуть підсніжник, пролісок, кульбаба, анемона, медунка, жовтяниця, калюжниця, первоцвіт.

Ці рослини дуже швидко зацвітають, утворюють насіння і на літо, накопичивши запаси поживних речовин у підземних органах, переходять у стан спокою до наступної весни.

Перша хвиля первоцвітів уже відцвіла. І саме в квітні – травні   розпочинається друга хвиля цвітіння первоцвітів. На зміну їм зараз приходять барвінок, цибуля ведмежа, первоцвіт весняний, калюжниця болотна, конвалія травнева, кульбаба лікарська та багато інших.

За даними екологів, щорічно у період березня та квітня в Україні знищується до 20 мільйонів квіток, занесених до Червоної книги. Перші вісники весни, що дарують нам радість, опинились на межі зникнення.

При зриванні стебла з трьома первоцвітами гинуть 45-60 цибулин, ушкоджуються сусідні рослини. А для того, щоб з насіння виросла повноцінна конвалія необхідно 7-8 років. 

 

ТОП «ПЕРВОЦВІТИ ПІД ЗАГРОЗОЮ»:

 

 

 

 

НЕ КУПУЙТЕ, НЕ ПРОДАВАЙТЕ, НЕ ЗРИВАЙТЕ, НЕ ДАРУЙТЕ ПЕРВОЦВІТІВ!

Збір, продаж та навіть купівля первоцвітів карається штрафами – від 510 до 3655 грн.

Навіть якщо не ви особисто зірвали квітку, а просто її купили – ви вже берете участь у наближенні ранніх квітучих рослин до межі вимирання.

 

Майстер-клас «Органайзер з весняними квітами технікою декупаж»

 

Натішивши око, серце і душу весняними квітами, створюйте корисні дрібнички для себе із їх зображенням технікою декупажу!

Декупаж - це техніка декорування тканини, меблів, посуду і т.д. Суть цієї техніки полягає в тому, що зображення наносяться на різні матеріали, а потім вирізаються і наклеюються. Останнім часом декупаж став більш поширеним, до нього почали додаватися техніки, виконані з серветок та тканини. За допомогою декупажу досить гарно можна прикрасити речі домашнього інтер»єру або виготовити власноруч свої.

Спробуйте зробити декупаж своїми руками - це захоплення принесе масу задоволення!

 

 

Для декупажу по склу нам знадобиться:

скляна баночка, ножиці, серветка для декупажу, пороллоновий спонж або губка, пензлик, клей ПВА + баночка для розведення його водою, біла акрилова фарба, рідина для зняття лаку або спирт з ватою для знежирення скла

 

Ну що ж, приступимо до декупажу.

Рідиною для зняття лаку або спиртом і ватою знімаємо залишки клею від етикетки на баночці та знежирюємо її поверхню. Поки висихає протерта поверхня вибираємо серветку та вирізаємо орнамент, яким будемо декорувати наш органайзер.

 

 

За допомогою поролонового спонжа на скляну поверхню наносимо шар білої акрилової фарби. Пофарбувавши баночку білилами, даємо добре просохнути, щоб не було відлипу. (Можна прискорити сушку за допомогою фена для волосся,

 але сушити холодним повітрям).

 

Тепер вирізаємо фрагменти серветки, які по ідеї у нас будуть наклеєні на нижню частину баночки. В окремому маленькому стаканчику розводимо клей ПВА з водою в пропорції 1: 1 та приклеюємо наші квіти до поверхні баночки, покриваючи всі елементи декорування розведеним клеєм і даючи висохти йому. Покриваємо повільно і акуратно, щоб частинки серветки не зморщувалися від зайвої вологи і різких рухів пензлем. Якщо в цій справі буде поспіх, то мокра серветка  приклеїться зі зморшками, буде некрасиво.

 

Верхню частину баночки можна задекорувати яєчною шкарлупою, попередньо вимивши її, знявши плівочку з її стінок та дати їй висохти. Приклеюємо маленькими шматочками шкарлупку на нанесену клеєм поверхню баночки.

 

 

 

 

Дайте висохти приклеєній шкарлупі, а потім пофарбуйте її також білим акрилом. Тепер задекорована поверхня буде рельєфною і придасть нашому виробу особливої оригінальності. На завершення – прикрасьте органайзер ажурною стрічкою.

 

Нехай весняні квіти на виробі приносять вам радість та й сам органайзер довго служить на вашому робочому столі!


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua