Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Геоінформаційний портал Флора Фауна Гриби Лишайники Водні об'єкти Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури Метеорологічні дані ми у facebook t.me/zapovidnyk instagram






Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation and Ecological Biosphere Reserve
Чужак, який став своїм

Єнотоподібний собака, або єнот усурійський – досить поширений вид ссавців на території України. Тварини були завезені з Далекого Сходу для розведення й збільшення таким чином заготівлі хутра в колишньому Радянському Союзі.

Спершу тварин тримали в розплідниках. З часом почали випускати в природу. Чужак досить швидко розселився по значній території Європи.

Єнотоподібний собака – один з найчисельніших видів нашого Заповідника. Тут для звіра є всі умови для проживання – листяні та мішані ліси вперемішку з численними водоймами. Оскільки тварина – всеїдна, то з кормовою базою також усе гаразд: падаль, коріння та плоди рослин і ягід, дрібні гризуни та земноводні, яйця птахів та черепах.

Ворогами єнотоподібної собаки є, в основному, вовки. Але найбільшу небезпеку для тварин становлять браконьєри, які винищують їх заради хутра або через хибне уявлення, що «єнотка» якось шкодить людським господарствам. Але, по суті, єнотоподібні собаки –  збирачі й падальники, тому  жодним чином не можуть дошкуляти людям. Для навколишнього середовища ці тварини є санітарами.

Оскільки єнотоподібний собака веде переважно нічний образ життя, зафіксувати його вдень – важко. Часто можна побачити звіра, який перебігає дорогу вночі, у світлі фар.

Або зафіксувати його за допомогою фотопасток. Як ось в нашому випадку. На фото та відео видно, як єноти вибирають собі яблука й моркву – найсмачніше з того, що передали волонтери для підтримки тварин Заповідника після пожеж.







Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua