Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Геоінформаційний портал Флора Фауна Гриби Лишайники Водні об'єкти Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури Метеорологічні дані ми у facebook t.me/zapovidnyk instagram


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation and Ecological Biosphere Reserve
ДОСЛІДЖЕННЯ В РАМКАХ SATREPS

Перший етап українсько-японського проєкту SATREPS добігає кінця. Співробітники Заповідника разом із науковцями Інституту ядерних досліджень НАН України провели дослідження мишоподібних гризунів на осушених ділянках акваторії з метою виявлення біологічних ефектів впливу радіоактивного забруднення.
Водойма-охолоджувач ЧАЕС – штучна водойма, що обслуговувала атомну станцію. Вона була створена на місці заплави р. Прип'ять і має велику площу – 22 кв. км.
Процес виведення її з експлуатації почався в 2014-му. Він полягав у зупинці насосної станції, яка підтримувала рівень води на 5 метрів вищим, аніж у р. Прип'ять.
Зараз водойма перетворилася на водно-болотне угіддя, де активно відновлюються наземні екосистеми. Крім того, тут відмічаються високі рівні радіоактивного забруднення, що робить цю ділянку зони відчуження унікальним радіоекологічним полігоном.
У рамках проєкту проводяться різноманітні дослідження водойми. Чорнобильський заповідник виконує біологічну частину.
Досвід співробітників й достатня база для проведення лабораторних та польових робіт у м. Чорнобиль забезпечили участь у проєкті Заповідника.

 


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua