Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Геоінформаційний портал Флора Фауна Гриби Лишайники Водні об'єкти Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури НКП ПРОГРАМИ «ГОРИЗОНТ ЄВРОПА» Метеорологічні дані






Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation and Ecological Biosphere Reserve
ДОСЛІДЖЕННЯ В РАМКАХ SATREPS

Перший етап українсько-японського проєкту SATREPS добігає кінця. Співробітники Заповідника разом із науковцями Інституту ядерних досліджень НАН України провели дослідження мишоподібних гризунів на осушених ділянках акваторії з метою виявлення біологічних ефектів впливу радіоактивного забруднення.
Водойма-охолоджувач ЧАЕС – штучна водойма, що обслуговувала атомну станцію. Вона була створена на місці заплави р. Прип'ять і має велику площу – 22 кв. км.
Процес виведення її з експлуатації почався в 2014-му. Він полягав у зупинці насосної станції, яка підтримувала рівень води на 5 метрів вищим, аніж у р. Прип'ять.
Зараз водойма перетворилася на водно-болотне угіддя, де активно відновлюються наземні екосистеми. Крім того, тут відмічаються високі рівні радіоактивного забруднення, що робить цю ділянку зони відчуження унікальним радіоекологічним полігоном.
У рамках проєкту проводяться різноманітні дослідження водойми. Чорнобильський заповідник виконує біологічну частину.
Досвід співробітників й достатня база для проведення лабораторних та польових робіт у м. Чорнобиль забезпечили участь у проєкті Заповідника.

 














Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua