Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Геоінформаційний портал Флора Фауна Гриби Лишайники Водні об'єкти Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури НКП ПРОГРАМИ «ГОРИЗОНТ ЄВРОПА» Метеорологічні дані






Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation and Ecological Biosphere Reserve
«…КОЛИ КОЖЕН ЛИСТОК – КВІТКА»

Настала друга фаза осені – «золота».
Середньодобові температури опускаються до 8 й менше градусів. В цілому завершився відліт комахоїдних та хижих птахів. З'явилися північні пернаті – зимняк та снігури. Продовжують міграцію водоплавні птахи.
Однак головною ознакою цього осіннього періоду є розфарбовування листя та листопад.
Це явище – необхідна умова підготовки дерев та кущів до зими. Взимку настає дефіцит доступної води та зменшується світловий день. За таких умов листя припиняє виконувати свою головну функцію – фотосинтез, тому рослина їх позбавляється.
Хлорофіл – головний пігмент, що забезпечує фотосинтез та зелений колір листя, протягом осені зменшує в ньому свою концентрацію. З цього часу на перший план виходять інші пігменти та речовини – флавоноли, антоціани та бета-каротин. Саме вони розфарбовують листя у кольори осені: червоний, жовтий, золотий та інші відтінки.
Французький філософ та письменник Альбер Камю про цей час писав так: «Осінь – це друга весна, коли кожен листок – квітка».










Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua