Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Геоінформаційний портал Флора Фауна Гриби Лишайники Водні об'єкти Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури Метеорологічні дані ми у facebook t.me/zapovidnyk instagram






Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation and Ecological Biosphere Reserve
ОБЛІКИ ВИДРИ

Зима. Сніг. Морози. Оптимальний час для проведення обліків видри. Лід вкрив практично всі водойми, тому цей спритний хижак змушений переходити до наземного способу життя. Кожен рух видри лишає слід на снігу, що дає науковцям змогу економити час на обліки звіра.
У Чорнобильському заповіднику видра широко розповсюджена. Має вдосталь рибних запасів. Однак у морози вона частенько змушена ловити водяних полівок.
На фото. 1. Під час морозів видра не може потрапити до теплих бобрових нір, пірнувши у воду. Тому вона залазить у нору через ось таку невелику теплову віддушину. У цій норі видра ночувала минулої ночі: у нору йде злегка притрушений снігом вхідний слід, а виходить свіжий – вихідний.
2. Після ночівлі у земляній норі потрібно обов'язково поковзатись і покачатись, щоб почистити хутро.
3. За зовнішнім виглядом сліду можна чітко визначити, яку жертву зловила видра. Тут вона впіймала велику водяну полівку: чітко помітний сухий слід від голови жертви й трішки крові. Видра поспішає сховатись у теплу боброву нору, аби спокійно з'їсти здобич і не ділитись нею з лисицями чи єнотами. Якби видра вполювала рибу, то на сліду було б багато крапель води і бруду.
4. Сліди найбільш чисельних навколоводних звірів Чорнобильського заповідника – видри та єнота (єнотоподібної собаки).
5. Тут видра перебувала кілька днів тому, коли ще була відлига.


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua