А, МОЖЕ, ВИ ВЖЕ ТРОХИ БЬОРДВОТЧЕРИ?
Бьордвотчінг – для більшості малознайоме поняття. Проте, насправді, чимало людей вже є, в тій чи іншій мірі, бьордвотчерами. Адже йдеться про спостереження, фото чи відеофіксацію поведінки різноманітних птахів у природних умовах.
Таке візуальне полювання на пернатих давно популярне в США та країнах Західної Європи. Більше того, в багатьох з цих країн кількість бьордвотчерів сягає або навіть переважає кількість мисливців та рибалок.
Це один з найпопулярніших і найгуманніших видів екотуризму, що має великий потенціал і в Україні.
Так, поки рух натуралістів-орнітологів перебуває у нас на початковій стадії. Однак дорогу здолає той, хто йде…
Особливо, якщо врахувати, що орнітофауна України загалом і Полісся зокрема (в тому числі важливої його частини – Чорнобильського заповідника) надзвичайно багата на цікавих і рідкісних перелітних та зимуючих птахів.
Наш поліський край розташований на перехресті великих міграційних шляхів, що пролягають вздовж річок Дніпра та Прип’яті. За сезон тут пролітає 30-50 тисяч диких гусей, 150-200 тисяч качкоподібних та до 1,5 мільйона інших пернатих.
Не тільки професійні орнітологи, а й звичайні любителі природи залюбки поспостерігали б за, наприклад, журавлем сірим, орланом-білохвостом, пугачем, тетеруком, лелекою чорним та іншими птахами.
Звісно, для успішного бьордвочінга в умовах дикої природи бажано мати деякі умови.
Більш детально про проект, спрямований саме на облаштування локацій для спостереження за птахами в зоні відчуження, ми розповімо вам у наступній публікації.