Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Геоінформаційний портал Флора Фауна Гриби Лишайники Водні об'єкти Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури НКП ПРОГРАМИ «ГОРИЗОНТ ЄВРОПА» Метеорологічні дані






Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation and Ecological Biosphere Reserve
МИТІ ГОНУ ОЛЕНІВ

Нинішній шлюбний період в оленя у Чорнобильському заповіднику має свої особливості: минає він менш інтенсивно, аніж торік. Можливо, він дещо запізнюється й розтягується у часі через більш складну зимівлю 2020-2021рр.
Фото 1. Для подачі реву олень дуже своєрідно складає губи, щоб сформувати резонаторну трубу. Розміри рогів, потужність реву, його тембр і нарешті турнірні здібності оленів у поєдинках найкраще характеризують фізіологічний стан цих тварин. Саме специфічна структура риковиська дає змогу об’єктивно визначити кращого з кращих.
Фото 2. Олениця поспішає у центр риковиська і пробігає поряд з самцем з великими рогами.
Фото 3. Олень на великій швидкості переслідує самицю, намагається її зупинити і повернути назад на риковисько. Швидкість настільки висока, що пара буквально влітає в об’єктив камери.
Фото 4. Своєрідна реакція «винюхування» готовності до еструсу (спарювання) олениць головним оленем, фаворитом риковиська, або реакція «флемен». Багато копитних, в т. ч. велика рогата худоба, коні і олені мають у піднебінні ротової порожнини спеціальний орган для визначення запахів – вомероназальний орган або орган Якобсона, котрий має важливе значення для формування статевої поведінки. Рецепторна поверхня цього органу розміщена у місці струменя повітря, що вдихається. Щоб вомер краще реагував на наявність летучих феромонів, тварини і роблять «гримасу-флемен» або «морщать носа». Світлина передає особливий вираз на «обличчі» оленя.










Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua