Шановні декларанти! 1 січня 2021 року розпочався черговий етап подання декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з вимогами частини 1 статті 45 розділу VІІ (Фінансовий контроль) Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «е», «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, визначеною цим агентством.
Національне агентство з питань запобігання корупції оновило порядок заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та форму декларації, які набули чинності з 01 грудня 2021 року. Зі змінами рекомендуємо ознайомитися за посиланнями:
Нова форма декларації: https://bit.ly/3E6RPK4.
Порядок подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані: https://bit.ly/3lkqe0J.
Оновлений порядок повідомлення про відкриття валютного рахунку в банку-нерезиденті: https://bit.ly/3rqiSMW.
НАЗК не лише оновило форми, але ще й затвердило Порядок заповнення декларації (https://bit.ly/2ZHnOlh). Вперше у декларантів з'явилася повноцінна юстована інструкція про те як правильно заповнювати кожен пункт декларації. Тепер подати декларацію буде ще простіше.
З метою забезпечення реалізації статті 45 названого Закону рекомендую Вам завчасно перевірити актуальність адреси своєї електронної поштової скриньки та чинність кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Перед початком роботи з Реєстром декларацій переконайтеся у наявності всієї необхідної інформації для заповнення декларації.
Для того, щоби вам було максимально комфортно розпочати кампанію декларування 2022 року Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) підготувало оновлену редакцію роз’яснень, що охоплює понад 200 найпоширеніших питань.
У роз’ясненнях можна знайти відповіді як на традиційні питання про те, як правильно декларувати спадщину, так і на ті, які почали виникати в декларантів лише минулого року: наприклад, чи потрібно декларувати «ковідну тисячу».
З роз’ясненнями можна ознайомитися в Базі знань НАЗК за посиланням https://bit.ly/declaration2022.