ГРИБИ: ЧИ ВАРТО РИЗИКУВАТИ?
Всі знають, що гриби в зоні відчуження заборонено і збирати, і вивозити за межі радіоактивно забрудненої території. Як, до речі, й іншу продукцію рослинництва.
Здається елементарним: споживаючи зібрані в сумнівних місцях дари природи, збирачі підривають не тільки власне здоров’я, але й здоров’я тих, кого пригощають чи кому продають цей радіоактивно забруднений лісовий продукт.
І це
стосується не лише заповідної території. Поза зоною відчуження далеко не скрізь можна збирати гриби чи ягоди, адже вони теж можуть бути радіоактивно забрудненими.
Крім того, наші ліси від початку війни несуть ще одну загрозу: міни, нерозірвані боєприпаси, небезпечні осколки. Невідомо, де і скільки залишилось цих смертельно небезпечних «подарунків»…
Якщо ж для запеклих грибників ні заборона, ні небезпека – не перешкода, зважте на ще один ризик збирання дикорослих грибів – потенційне отруєння.
Нещодавно на території Київської області зареєстровано кілька випадків – і поодинокі, і груповий – отруєння грибами.
Звісно, за перших ознак нездужання потрібно негайно звернутись до медичного закладу.
Але чи варто так ризикувати задля дарів лісу, за збирання яких ще й передбачена не лише адміністративна, а й кримінальна відповідальність?