Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Геоінформаційний портал Флора Фауна Гриби Лишайники Водні об'єкти Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури Метеорологічні дані ми у facebook t.me/zapovidnyk instagram


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation and Ecological Biosphere Reserve
ПРЖЕВАЛЕЦЬ: ЗАГИБЕЛЬ ВІД МІНИ

На днях Держприкордонслужба України повідомила факт мінного вибуху в межах зони відчуження ЧАЕС, що перебувала під окупацією. На міні підірвався і загинув кінь Пржевальського. Його тіло виявили і сфотографували з квадрокоптера.
Важка й трагічна тема – загибель тварин, особливо копитних, які підриваються на мінах, залишених російськими окупантами.
Чорнобильський заповідник – єдине місце у світі, де пржевальці перебувають у дикій природі без жодних загороджень та поруч з іншими дикими тваринами.
Досі популяція дикого коня тут потроху зростала. Якась їх частина переходила на територію Поліського державного радіаційно-екологічного заповідника (Білорусь).
Однак війна «наслідила» жорстко. Скільки ще загине тварин, вага яких достатня, аби спричинити вибух залишених боєприпасів, невідомо.
І це на території, де вже більше двох років не ведуться активні бойові дії. Важко уявити втрати світу природи в «гарячих точках»….
Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua