Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Геоінформаційний портал Флора Фауна Гриби Лишайники Водні об'єкти Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури Метеорологічні дані ми у facebook t.me/zapovidnyk instagram






Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation and Ecological Biosphere Reserve
Візит експертів Рамсарської конвенції

Минулого тижня зону відчуження та Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник відвідали експерти з міжнародної групи, створеної на виконання резолюції Рамсарської конвенції № XIV.20 «Реакція Рамсарської конвенції на надзвичайну екологічну ситуацію в Україні, пов’язану з пошкодженням її водно-болотних угідь міжнародного значення (Рамсарські угіддя) внаслідок агресії російської федерації».
Фахівці з Великобританії, Швеції, Франції та України у супроводі співробітників ЧРЕБЗ оглянули заплави річок Уж та Прип’ять, лісові горільники 2022-23 років, бьордвотчінгові локації, ознайомились з наслідками військових дій на цій території та оцінили потенціал водно-болотних угідь Заповідника.
🟣Довідково: в ході попередніх досліджень фахівцями та експертами було встановлено, що частина території Чорнобильського заповідника може бути розглянута як нове водно-болотне угіддя у Рамсарському списку. Ділянка включає нижню течію річки Прип’ять, прилеглу до неї акваторію Київського водосховища, старі русла річки і заплавні озера, болота, торфовища, луки і острови.
Ці угіддя є одним з найбільших водно-болотних комплексів Поліського регіону і розташовані на перехресті двох основних шляхів міграції птахів: весняного – вздовж Прип’яті, осіннього – вздовж Дніпра і є важливим районом для численних видів розмноження, линьки і міграції водоплавних птахів.

 












Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua