Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Геоінформаційний портал Флора Фауна Гриби Лишайники Водні об'єкти Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури Метеорологічні дані






Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation and Ecological Biosphere Reserve

КОВЧЕГ «ЧОРНОБИЛЬ»: ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ

Соціальний артпроект, мета якого – змінити ставлення до Чорнобильської зони у світі.

1-го по 25 липня 2021 року у Національному музеї Тараса Шевченка відбулась основна частина масштабного артпроекту Дениса Копилова КОВЧЕГ «ЧОРНОБИЛЬ»: ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ. Експозиція містила твори з двох авторських проектів: «Ковчег. Чорнобиль» та «Мутація», що на смисловому та візуальному рівні постають частиною великої, цілісної історії, створеної автором. Роботи  розташовані на подвір’ї та у залах музею.  Виставка працюватиме  до 25-го липня.  

Відеорепортаж з відкриття виставки https://youtu.be/KbFsC3wJ6Ck

Артпроект «Ковчег “Чорнобиль”: перезавантаження» має на меті здійснити кардинальну трансформацію відношення до чорнобильської зони зі знаку «мінус» на знак «плюс», оскільки саме ця зона стала притулком для численних тварин, що абсолютно безпечно живуть і розмножуються після їх символічного порятунку від головного хижака – людини – у Ноєвому Ковчезі природи. 

Значна частина робіт – банери розміром 2,50 на 5,00 метрів – були складовою грандіозної експозиції з 11 фототворів митця у Прип’яті, присвяченої 35-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС, що розташовувалась просто неба у самому серці міста. На творах з частини «Ковчег. Чорнобиль» глядач бачить великі фото екзотичних тварин, зроблені Денисом Копиловим у різних куточках земної кулі, що розташовані у просторі чорнобильської зони як символи перетворення цієї місцевості із зони смерті та занепаду на зону життя та порятунку. 

Відео https://youtu.be/rdyBwOVlqFY

Я багато років подорожував світом, відвідав близько 80 країн, зокрема Антарктиду, Арктику. Усюди фотографував природу, тварин, розповідає Денис Копилов. Однак ніколи не бував у Чорнобильській зоні. Одного разу здійснив цю мрію і здивувався: не побачив чупакабр, мутантів. Лише занедбані села, міста і неймовірної краси природу. І саме тут, в Зоні, ми можемо спостерігати унікальний процес – тварини почали забирати свою територію. Як це не парадоксально, але саме тут вони почуваються безпечно під захистом радіації. Відомо, що тут чудово прижилися червонокнижні коні Пржевальського, то чому б не спробувати уявити, що Чорнобильська зона могла б стати прихистком і для інших рідкісних видів? Так і виникла ідея цієї виставки для тварин у самому безлюдному місці планети.  Природа Чорнобиля – це діамант України. Захотів донести цю думку всім. Привезти китів, леопардів, пінгвінів, жирафів у зону відчуження. Тут має бути національний парк світового масштабу.

 

Кадри для виставки я робив на шести типах плівки, чорно-білих та кольорових, та на два цифрових фотоапарати і дрон. Унікальним є те, що одна з плівок - “Свєма” - була знайдена в Прип’яті на заводі Юпітер і є ровесницею аварії на ЧАЕС. Попри всі обставини, вона виявилась у робочому стані. І саме фото, зроблені на цю плівку, її фактура, стали основою всієї колекції. 

І дуже символічним є те, що пізно вночі, коли ми закінчили монтувати виставку у Прип’яті, на колонаду на центральні площі міста вийшов лось. Він і став першим глядачем моїх робіт”.

Роботи з частини «Мутація» були створені автором у співавторстві з його мамою – Ольгою Копиловою – художницею, що вибірково розфарбовувала фотографії тварин, використані у проекті «Ковчег. Чорнобиль», акрилом та гуашшю. У такий спосіб Денис візуалізує ідею уявних мутацій цих фото, що ніби піддались впливу радіації.

Даний артпроект став 50-ю ювілейною виставкою автора, що проходить під патронатом Кабінету Міністрів України, за підтримки WWF Україна, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства України з управління зоною відчуження, Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Раніше роботи фотографа були представлені у 10 країнах світу.

Твори з проекту «Ковчег. Чорнобиль» стали рекордом України у номінації «Найбільша площа фоторобіт авторської виставки» м. Прип’ять.

Всі свіжі новини шукайте на сторінці виставки - https://fb.me/e/1tVisR00Q

Цікаві факти


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua