Головна Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Контакти Новини Благодійність


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
РИБИ І ПАРАЗИТИ 2020-10-15 14:00:56

Чи можуть водні об’єкти Заповідника стати еталонними при вивченні наявності паразитів у представників різних видів риб?
Саме такі дослідження розпочали проводити науковці відділу паразитології Інституту зоології НАН України ім. Шмальгаузена спільно з фахівцями Чорнобильського заповідника.
За словами старшого наукового співробітника, кандидата біологічних наук Олександра Лосєва, водойми Заповідника є цікавими для досліджень сукупності різних видів гельмінтів у рибі, оскільки антропогенний вплив на них був зведений до мінімуму.
Отже, в організмах риб має бути певне співвідношення різних паразитів – наближене до природнього. Це важливо, адже останні десятиріччя вчені фіксували зараження риби різними видами гельмінтів у водоймах, які так чи інакше перебували під впливом людської діяльності. Відповідно, в організмах риб виявляли перевищення певних видів паразитів.
Паразити – невід’ємна складова природнього біоценозу. Без них риби не буває: у природі все врівноважено. Що ж діється в різних видах риб, які мешкають у водоймах зони відчуження, покажуть результати досліджень.

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua