Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Геоінформаційний портал Флора Фауна Гриби Лишайники Водні об'єкти Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури НКП ПРОГРАМИ «ГОРИЗОНТ ЄВРОПА» Метеорологічні дані






Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation and Ecological Biosphere Reserve

Карантин з користю

2020-10-20 14:15:27
Інтерактивне заняття «Година Землі 2020» .
2020-10-20 14:11:14
Дитяча розмальовка. Заповідне дерево життя .
2020-10-20 12:08:40
Презентація: 19 вересня - Міжнародний день чистих берегів . Щороку у треті вихідні вересня світова екологічна спільнота організовує  прибирання узбережжя річок, морів, інших водних об’єктів у рамках Міжнародного дня чистих берегів з метою привернення уваги громадськості до проблем засмічення водних об’єктів, правильного поводження з відходами, дбайливого ставлення до довкілля та підвищення екологічної свідомості громадян.Цьогоріч цей день припадає на 19 вересня. З цієї нагоди усі небайдужі мають можливість долучитися до екологічної акції, а також організувати прибирання на берегах водойм своєї місцевості, з дотриманням відповідних карантинних норм та обмежень.
ЗНАТИ Й ДОТРИМУВАТИСЬ, ЩОБ ПОПЕРЕДИТИ Й ЗАПОБІГТИ 2020-10-12 16:27:55
Екологічна година «Вчимося правилам пожежної безпеки» Мета: з’ясувати основні причини виникнення пожеж в лісі; вивчити основні правила пожежної безпеки і закріпити знання та вміння викликати пожежну команду; засвоїти порядок дій у випадку виникнення пожежі; виховувати дисциплінованість, прагнення зберегти своє здоров’я та природу навколо себе.     Лісові пожежі  Найбільш поширені лісові пожежі приносять колосальні збитки і часом призводять до людських жертв. Лісові пожежі при сухій погоді і наявності вітру охоплюють значні простори. У 90-97 випадках зі 100 винуватцями лиха виявляються люди. Частка пожеж від блискавок становить не більше 2% від загальної кількості.
2020-10-12 16:26:40
А для тих, хто більш детально цікавиться питаннями:що таке міграція птахів, чому вона відбувається, її причини, як птахи орієнтуються в повітряному просторі ми створили пізнавальну презентацію.
Чужак, який став своїм 2020-10-12 16:23:41
Єнотоподібний собака, або єнот усурійський – досить поширений вид ссавців на території України. Тварини були завезені з Далекого Сходу для розведення й збільшення таким чином заготівлі хутра в колишньому Радянському Союзі. Спершу тварин тримали в розплідниках. З часом почали випускати в природу. Чужак досить швидко розселився по значній території Європи. Єнотоподібний собака – один з найчисельніших видів нашого Заповідника. Тут для звіра є всі умови для проживання – листяні та мішані ліси вперемішку з численними водоймами. Оскільки тварина – всеїдна, то з кормовою базою також усе гаразд: падаль, коріння та плоди рослин і ягід, дрібні гризуни та земноводні, яйця птахів та черепах.
інтерактивна година «Квітуча весна» 2020-10-12 16:17:11
Ранньою весною квітне багато рослин, які зимують під землею, тобто зимують їхні кореневища, цибулини, бульби, що є «коморою» з запасом поживних речовин. Деякі з таких рослин зацвітають уже на 2—3-й день після того, як розтане сніг. Такі рослини називаються ранньоквітучими. Першою ранньоквітучою рослиною є мати-й-мачуха або підбіл звичайний. Потім цвітуть підсніжник, пролісок, кульбаба, анемона, медунка, жовтяниця, калюжниця, первоцвіт. Ці рослини дуже швидко зацвітають, утворюють насіння і на літо, накопичивши запаси поживних речовин у підземних органах, переходять у стан спокою до наступної весни. Перша хвиля первоцвітів уже відцвіла.
Майстер - клас «Квітуче деревце» 2020-10-12 16:14:13
Кожний намагається якнайкраще прибрати свою оселю. Тому, ми підготували новий майстер-клас на тему «Квітуче деревце» і сьогодні навчимося швидко і без зайвих витрат робити красиві і ніжні квітучі гілочки з гофрованого паперу. Таке квітуче деревце - це прекрасні дрібні квіточки на гілочці, які чудово виглядають та з допомогою якої можна прикрасити інтер'єр будинку. Зробити гілочку з квітами із гофрованого паперу своїми руками, насправді, дуже просто.
З нагоди Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища пропонуємо майстер-клас 2020-10-12 16:11:21
"Прикрасимо довкілля разом!"   Щороку 5 червня світова громадськість відзначає Всесвітній день навколишнього середовища. Давайте згадаємо, що ми всі живемо на одній планеті і забруднюючи природу ми шкодимо у першу чергу самим собі та своїм нащадкам. Тому з такої прекрасної нагоди зробімо хоча б один крок на покращення стану довкілля. Кожен для себе повинен знайти шляхи для збереження природи навколо себе. Можливо, хтось прибере сміття в своєму дворі, а дехто просто не залишить слідів свого перебування на природі. Але разом ми зробимо навколишнє середовище кращим, і надалі не забуватимемо про його охорону та збереження природних скарбів.
iнтерактивна еко година «Збережемо ліс» 2020-10-06 18:04:36
  Вік учасників: 7-11 років. Тривалість: 1 година. Споконвіку наші предки обожнювали ліс, навіть окремі дерева. У лісу просили поради, допомоги, співчуття. Ліс був найціннішим джерелом харчових продуктів, усього, що  було потрібно для життя: ягід, плодів, грибів, насіння, коріння рослин, риби, птахів, дрібних звірів. Ліс – це джерело кисню, захисник річок, грунтів. Хочеться низько вклонитися земному другу за його гостинність і безкорисливість.          Мабуть, ні словами митця, ні кистю художника не відтворити тієї аури краси, яку жива природа подарувала людям для життєвих потреб.
Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua