Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Геоінформаційний портал Флора Фауна Гриби Лишайники Водні об'єкти Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури Метеорологічні дані ми у facebook t.me/zapovidnyk instagram


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation and Ecological Biosphere Reserve

Карантин з користю

2020-10-20 14:15:27
Інтерактивне заняття «Година Землі 2020» .
2020-10-20 14:11:14
Дитяча розмальовка. Заповідне дерево життя .
2020-10-20 12:08:40
Презентація: 19 вересня - Міжнародний день чистих берегів . Щороку у треті вихідні вересня світова екологічна спільнота організовує  прибирання узбережжя річок, морів, інших водних об’єктів у рамках Міжнародного дня чистих берегів з метою привернення уваги громадськості до проблем засмічення водних об’єктів, правильного поводження з відходами, дбайливого ставлення до довкілля та підвищення екологічної свідомості громадян.Цьогоріч цей день припадає на 19 вересня. З цієї нагоди усі небайдужі мають можливість долучитися до екологічної акції, а також організувати прибирання на берегах водойм своєї місцевості, з дотриманням відповідних карантинних норм та обмежень.
ЗНАТИ Й ДОТРИМУВАТИСЬ, ЩОБ ПОПЕРЕДИТИ Й ЗАПОБІГТИ 2020-10-12 16:27:55
Екологічна година «Вчимося правилам пожежної безпеки» Мета: з’ясувати основні причини виникнення пожеж в лісі; вивчити основні правила пожежної безпеки і закріпити знання та вміння викликати пожежну команду; засвоїти порядок дій у випадку виникнення пожежі; виховувати дисциплінованість, прагнення зберегти своє здоров’я та природу навколо себе.     Лісові пожежі  Найбільш поширені лісові пожежі приносять колосальні збитки і часом призводять до людських жертв. Лісові пожежі при сухій погоді і наявності вітру охоплюють значні простори. У 90-97 випадках зі 100 винуватцями лиха виявляються люди. Частка пожеж від блискавок становить не більше 2% від загальної кількості.
2020-10-12 16:26:40
А для тих, хто більш детально цікавиться питаннями:що таке міграція птахів, чому вона відбувається, її причини, як птахи орієнтуються в повітряному просторі ми створили пізнавальну презентацію.
Чужак, який став своїм 2020-10-12 16:23:41
Єнотоподібний собака, або єнот усурійський – досить поширений вид ссавців на території України. Тварини були завезені з Далекого Сходу для розведення й збільшення таким чином заготівлі хутра в колишньому Радянському Союзі. Спершу тварин тримали в розплідниках. З часом почали випускати в природу. Чужак досить швидко розселився по значній території Європи. Єнотоподібний собака – один з найчисельніших видів нашого Заповідника. Тут для звіра є всі умови для проживання – листяні та мішані ліси вперемішку з численними водоймами. Оскільки тварина – всеїдна, то з кормовою базою також усе гаразд: падаль, коріння та плоди рослин і ягід, дрібні гризуни та земноводні, яйця птахів та черепах.
інтерактивна година «Квітуча весна» 2020-10-12 16:17:11
Ранньою весною квітне багато рослин, які зимують під землею, тобто зимують їхні кореневища, цибулини, бульби, що є «коморою» з запасом поживних речовин. Деякі з таких рослин зацвітають уже на 2—3-й день після того, як розтане сніг. Такі рослини називаються ранньоквітучими. Першою ранньоквітучою рослиною є мати-й-мачуха або підбіл звичайний. Потім цвітуть підсніжник, пролісок, кульбаба, анемона, медунка, жовтяниця, калюжниця, первоцвіт. Ці рослини дуже швидко зацвітають, утворюють насіння і на літо, накопичивши запаси поживних речовин у підземних органах, переходять у стан спокою до наступної весни. Перша хвиля первоцвітів уже відцвіла.
Майстер - клас «Квітуче деревце» 2020-10-12 16:14:13
Кожний намагається якнайкраще прибрати свою оселю. Тому, ми підготували новий майстер-клас на тему «Квітуче деревце» і сьогодні навчимося швидко і без зайвих витрат робити красиві і ніжні квітучі гілочки з гофрованого паперу. Таке квітуче деревце - це прекрасні дрібні квіточки на гілочці, які чудово виглядають та з допомогою якої можна прикрасити інтер'єр будинку. Зробити гілочку з квітами із гофрованого паперу своїми руками, насправді, дуже просто.
З нагоди Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища пропонуємо майстер-клас 2020-10-12 16:11:21
"Прикрасимо довкілля разом!"   Щороку 5 червня світова громадськість відзначає Всесвітній день навколишнього середовища. Давайте згадаємо, що ми всі живемо на одній планеті і забруднюючи природу ми шкодимо у першу чергу самим собі та своїм нащадкам. Тому з такої прекрасної нагоди зробімо хоча б один крок на покращення стану довкілля. Кожен для себе повинен знайти шляхи для збереження природи навколо себе. Можливо, хтось прибере сміття в своєму дворі, а дехто просто не залишить слідів свого перебування на природі. Але разом ми зробимо навколишнє середовище кращим, і надалі не забуватимемо про його охорону та збереження природних скарбів.
iнтерактивна еко година «Збережемо ліс» 2020-10-06 18:04:36
  Вік учасників: 7-11 років. Тривалість: 1 година. Споконвіку наші предки обожнювали ліс, навіть окремі дерева. У лісу просили поради, допомоги, співчуття. Ліс був найціннішим джерелом харчових продуктів, усього, що  було потрібно для життя: ягід, плодів, грибів, насіння, коріння рослин, риби, птахів, дрібних звірів. Ліс – це джерело кисню, захисник річок, грунтів. Хочеться низько вклонитися земному другу за його гостинність і безкорисливість.          Мабуть, ні словами митця, ні кистю художника не відтворити тієї аури краси, яку жива природа подарувала людям для життєвих потреб.
Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua