Головна Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Контакти Новини Благодійність


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
УЖАЛЕНИМ ТА УКУШЕНИМ . 2019-05-20 15:05:58

Навколо нас – такий багатий і різноманітний живий світ. Нам пощастило: в Україні він ще й найменш небезпечний для людини. Слони не бігають, тигри не лютують, а ті хижаки, що й мешкають у лісах (вовки, рисі чи інші дрібніші зубаті й кусючі), якщо їх не чіпати та не дратувати, самі на рожен не лізуть.

Ще менше на наших просторах отруйних істот. Звісно, десь ненароком може вжалити якась комаха (небезпечні, в основному, укуси бджоли, шершня чи джмеля) і, як наслідок, розвинутись важка форма алергії. Проте дійсно смертельно небезпечними (і то – не завжди!) можуть буди укуси павука каракурта, який мешкає, здебільшого, в степовій зоні Україні, хоча може з’являтись і в іншій місцевості. А ще потрібно уникати укусів гадюк. Хоч їх отрута і не така потужна, як, наприклад, у гримучих змій чи тайпанів, але шкоди здоров’ю може нанести.

Якщо раптом з вами трапиться подібна прикрість, ви повинні знати, як розрізнити укуси потенційно небезпечних комах чи тварин і як діяти в тому чи іншому випадку.

Ось пам’ятка для ужалених чи укушених.

Вивчайте.

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua