Головна Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Контакти Новини Благодійність


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
«…КОЛИ КОЖЕН ЛИСТОК – КВІТКА» 2020-11-13 09:06:23

Настала друга фаза осені – «золота».
Середньодобові температури опускаються до 8 й менше градусів. В цілому завершився відліт комахоїдних та хижих птахів. З'явилися північні пернаті – зимняк та снігури. Продовжують міграцію водоплавні птахи.
Однак головною ознакою цього осіннього періоду є розфарбовування листя та листопад.
Це явище – необхідна умова підготовки дерев та кущів до зими. Взимку настає дефіцит доступної води та зменшується світловий день. За таких умов листя припиняє виконувати свою головну функцію – фотосинтез, тому рослина їх позбавляється.
Хлорофіл – головний пігмент, що забезпечує фотосинтез та зелений колір листя, протягом осені зменшує в ньому свою концентрацію. З цього часу на перший план виходять інші пігменти та речовини – флавоноли, антоціани та бета-каротин. Саме вони розфарбовують листя у кольори осені: червоний, жовтий, золотий та інші відтінки.
Французький філософ та письменник Альбер Камю про цей час писав так: «Осінь – це друга весна, коли кожен листок – квітка».

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua