Головна Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Контакти Новини Благодійність


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
ПРИПУТНІ - УРБАНІСТИ 2020-10-06 10:55:01

У Чорнобильському заповіднику припутень з родини Голубових (лісовий голуб) сьогодні є звичайним гніздовим видом, хоча ще 15 років тому в лісовій зоні України він був нечисельним гніздовим птахом. За ці роки припутні стали оселятись у містах і селах. Так сформувалась урбанізована гніздова популяція.
Гніздується цей голуб і в м. Чорнобиль, де мешкають люди. Для гніздування в Заповіднику обирає всі типи лісу. Перші птахи прилітають з півдня на початку березня. Самці починають токувати, літаючи над гніздовими ділянками, і голосно гудуть. Як і всі види голубів, відкладають тільки 2 яйця в невеликі й рихлі гнізда. За рік вирощують два потомства.
На початку вересня птахи поступово відлітають з території Заповідника на сусідні господарські угіддя, де годуються насінням соняшника, чи на поля, утворюючи скупчення до 50-70 птахів. А вже наприкінці вересня над Заповідником можна спостерігати багато мігруючих зграй припутнів з північних країн. Осіння міграція продовжується до середини жовтня. .
Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua