Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Геоінформаційний портал Флора Фауна Гриби Лишайники Водні об'єкти Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури Метеорологічні дані ми у facebook t.me/zapovidnyk instagram


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation and Ecological Biosphere Reserve
ВЕЛИКА, ХИЖА Й…БОРОДАТА

Сова бородата – рідкісний гніздовий птах Чорнобильського заповідника.
Вперше для України гніздування бородатої сови було виявлено в 1985 р. на теренах Поліського природного заповідника. Поступово ці пернаті все більше розповсюджувались по Поліссю. Щоправда, на лівобережному Поліссі гніздування великого хижого птаха досі не виявлено.
Загалом, в Україні гніздується десь від 60 до 110 пар бородатої сови. Якщо рік на дрібних гризунів «неврожайний», птахи можуть взагалі не приступати до гніздування.
У зоні відчуження бородату сову вперше спостерігали в 2003 році. Найбільше гніздових птахів зосереджено у західній частині Заповідника. А от на лівому березі р. Прип’ять цих совових поки не зустрічали.
Як і всі види сов, сова бородата свої гнізда не будує, а займає чужі – інших хижих птахів біля відкритих заболочених ділянок. Полює не тільки вночі, а інколи ­– і в день. Найчастіше вирощує до чотирьох пташенят.
Сова – дуже агресивна. Під час дослідження гнізд з пташенятами дорослі птахи атакують дослідника й можуть нанести їм досить серйозні травми.


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua